Itt a hajrá, június 30-áig, akár 150 millió forint támogatás elnyerésére is lehetőség nyílik! A képzőintézet A-tól-Z-ig mindent lebonyolít a vállalatok, cégek számára! A támogatási összeg egy része már a képzések megkezdése előtt lehívható! A képzőintézet által precízen elkészített pályázatok mindegyike kivétel nélkül támogatásra került!

A munkaerő-piaci viszonyok megnehezítik a vállalatok számára a megfelelő munkavállalók megtalálását. Ebben a nehéz helyzetben ez az előnyösen módosított pályázat új lehetőséget jelenthet számukra, hogy meglévő munkatársaikat új és egyedi módon képezzék. A Munkahelyi képzések támogatása elnevezésű pályázat célja a termelékenység növelése, valamint az érintett vállalkozások további támogatása a korszerű munkahelyi képzés megvalósításához. A munkáltatók a foglalkoztatási szolgálatok ellátásáért felelős kormányhivatalhoz benyújtott kérelem alapján kaphatnak támogatást.

Támogatott képzési típusok:

  • Szakmai ismeretre irányuló képzés
  • Soft Skill képzés
  • Információs és kommunikációs (IKT) technológiákra irányuló képzés
  • Nyelvi képzés

Benyújtási időszak:

2024. március 5. napjától 2024. június 30. napjáig.

A pályázónak elegendő forrással kell rendelkeznie önfenntartására, nem lehet köztartozása, és nem állhat felszámolás alatt. Ha egy vállalkozás korábban nyújtott be támogatási kérelmet képzések lebonyolítására, és a képzések megvalósultak, valamint a végelszámolás benyújtásra került, akkor ismét benyújthat támogatási kérelmet újabb tanfolyamok megvalósítására.

Ebben az ütemben a rendelkezésre álló forrás 15 Mrd Ft. 

Pályázók köre:

Mikro- kis- és középvállalkozások, nagyvállalatok 

Támogatott régiók: 

Magyarország teljes területe (Budapest SEM kivétel) 

A támogatás:

Az egy főre jutó maximálisan elszámolható képzési költség 250.000,-Ft, ami maximálisan 350.000,- Ft/főre növelhető, amennyiben a továbbadott támogatás mértékének növeléséhez kapcsolódó indikatív feltételeket teljesíti. A támogatás összege nagyvállalatok esetén maximum 150 millió Ft, KKV-k esetén maximum 75 millió Ft.
A támogatás intenzitása nagyvállalatoknál 50%, mikro- és kisvállalkozásoknál 70%, középvállalkozások esetében pedig 60%.

Előleg: Kizárólag a képzési támogatás esetében igényelhető előleg. Az igényelhető előleg mértéke legfeljebb a képzések megvalósítására megítélt támogatás 50%-a lehet.

Támogatott kérelmek típusai:

Támogatást a vállalkozás önállóan igényelhet, vagy a beszállítói integrátor és a beszállítói együttes kérelmet is benyújthatnak. Ennek megfelelően kétféle kérelem benyújtására van lehetőség:

önálló kérelem: a pályázó vállalat kizárólag saját munkavállalói számára valósít meg egy vagy több, belső2 vagy vásárolt szolgáltatásként megvalósuló „külső” képzést (továbbiakban: külső képzés),

együttes kérelem: együttes kérelmet beszállítói integrátor vállalat nyújthat be. Az együttes kérelem a beszállítói integrátor saját munkavállalóinak és a beszállító(k) munkavállalóinak közös képzését tartalmazza. Az ilyen kérelemben foglalt képzések is lehetnek belső, vagy vásárolt szolgáltatásként megvalósuló külső képzések.

Díjmentes előminősítés:

Az előminősítés során szakértők által díjmentesen végzett alapos elemzés és tanácsadás segíti a vállalkozásokat abban, hogy optimalizálják pályázati projektjüket és felkészülten kerüljön a teljes pályázat benyújtására. Ezáltal maximalizálhatják a pályázati lehetőségből nyerhető támogatás mértékét és a projekt sikeres megvalósításának esélyeit. A professzionális előminősítési folyamat révén a vállalkozások magabiztosan haladhatnak előre a GINOP PLUSZ-3.2.1 pályázat sikeres elnyerése felé.

Egyéb kiemelt kínálatunk: http://www.felnottkepzes.hu/ginop-plusz-3-2-1-21-iii-utem/

2024. 03. 25.